GRIPUI NE

Šaltuoju metų laiku, ypač kol organizmas prisitaiko prie pasikeitusių orų, susilpnėja jo atsparumas, todėl greičiau kimba įvairūs virusai ir infekcijos. Kad nesirgtumėte peršalimo ligomis ir visus bauginančiu gripu, imunitetą reikia stiprinti . Svarbu atsiminti pagrindinę taisyklę – imuniteto stiprinimas turi būti atliekamas nuosekliai ir ne tik tuomet,kai jau pradeda pulti ligos.

Todėl Šiaulių lopšelyje  darželyje “Klevelis” tradiciškai buvo paskelbta gripo prafilaktikos savaitė  “Gripui NE!”.  Vaikučiai visą  savaitę  valgė patiekalus su česnaku, nes kasdien naudojant česnaką rizika susirgti peršalimo ligomis mažėja dviem trečdaliais.

Pirmoji profilaktikos priemonė – taisyklingas rankų plovimas. Pirmadienį su visai darželio vaikučiais mokėmės plauti rankas. Aptarėme rankų plovimo svarbą gripo profilaktikos metu.

Ketvirtadienį po pietų vaikai, kartu su savo močiutėmis ragavo įvairias arbatas su medumi, susipažino su jų rūšimis ir kokioms ligoms gydyti  jos skirtos.

Penktadienį su vaikais aptarėme kaip taisyklingai kosėti ir čiaudėti, neužkrečiant kitų. Nepamiršti, kad vienkartinę nosinaitę galima naudoti tik kartą.

Pažiurėjome filmuką “Daktaras Aiskauda” ir nutarėme, kad susirgus reikia kreipis pas gydytoją, o geriau visai nesirgti, bet stiprinti imunitetą.

20161128_082223


Grįžti atgal »
MIR.LT   © 2018