Mokymai „Renkuosi sveiką maistą“

Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra labai svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Pagrindiniai sveikos mitybos principai:

  1. Saikingumas. Net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, yra kenksminga sveikatai.
  2. Įvairumas. Reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, nes su maistu organizmas gauna apie 40 įvairiausių maistinių medžiagų.
  3. Subalansavimas. Mitybos subalansavimas – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykis.

Kad vaikai gebėtų pasirinkti sveiką maistą lopšelyje –darželyje “Klevelis” “Rudnosiukų” ir “ABC” grupėse buvo vykdomi praktiniai mokymai, kaip parduotuvėje pasirinkti sveikesnius produktus, kokių produktų visai negalima vartoti, kokius pirkti retkarčiais. Visuomenes sveikatos specialistė vaikučiams paaiškino, kad būtina žiūrėti į etiketes- kiek kokiame produkte yra cukraus  ar druskos. Mokymų pabaigoje buvo išdalintos knygeles “Sveikai valgau- sveikas augu”, kurias išleido Šiaulių visuomenės sveikatos biuras. Tikimės, kad vaikučiai kartu su tėveliais išspręs knygelės užduotis ir bus sveiki.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti  sveikatos priežiūrą ikimokyklinėje įstaigoje R.Remeikienė,

auklėtoja S.Masionienė, priešmokyklio ugdymo pedagogė L. Galkutė.

Miglovaros g. 26, LT-76332 Šiauliai
Tel./faks.: (8 41) 523920
El.p.: klevelis@splius.lt , skype: klevelis-l.d.

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Ugdomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190527868
A.s. LT477180000001130750
Direktorė – Adelija Motejūnienė

Žodinė paieška

Steigėjas

Steigėjas
© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS